Son dakika: İsrail ordusu, Gazze’deki İsrailli esirleri yanlışlıkla öldürdüklerini açıkladı

0

Son dakika haber: Olayla ilgili İsrail ordusundan yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İsrail ordu güçleri, Şucaiye’deki çatışmalar sırasında hatalı bir şekilde 3 İsrailli rehineyi tehdit olarak tanımladı. Bunun sonucunda askerler üzerlerine ateş açtı ve öldürüldüler.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, kazanın meydana geldiği bölgede yapılan arama ve kontrollerde “ölülerin kimliğine ilişkin şüphelerin ortaya çıktığı”, daha sonra cesetlerin incelenmek üzere İsrail’e gönderildiği ve ardından teyit edildiği belirtildi. Cesetlerin 3 mahkuma ait olduğu belirtildi.

Yapılan detaylı incelemenin ardından cesetlerin Yotam Haim ve Samer Talalka isimli mahkumlar ile ailesi isminin yayınlanmasını istemeyen bir mahkuma ait olduğunun belirlendiği belirtildi.

Açıklamada, İsrail ordusunun konuyu araştırmaya başladığı belirtilerek, “olayın meydana geldiği bölgenin, son günlerde çatışmaların yaşandığı aktif bir savaş bölgesi olduğu” iddia edildi.

Açıklamada, “Olaydan hemen dersler çıkarıldı ve sahadaki tüm İsrail Silahlı Kuvvetleri birimlerine aktarıldı” denildi. İsrail ordusu trajik olaydan duyduğu derin üzüntüyü dile getiriyor ve ailelere en içten başsağlığı dileklerini iletiyor. “Ulusal misyonumuz kayıp kişileri bulmak ve tüm rehineleri eve getirmek.” ifadeler kullanıldı. (AA)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Elektroşok avcılığına 732 bin lira ceza!Elektroşok avcılığına 732 bin lira ceza!
Fırtına etkisini artırdı!  Uçuşlar iptal edildi Fırtına etkisini artırdı! Uçuşlar iptal edildi
Alışverişten dönen kadın karanlıkta fark edilemeyince hayatını kaybetti.Alışverişten dönen kadın karanlıkta fark edilemeyince hayatını kaybetti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş