Kirli emellerine şimdi de Cüneyt Özdemir’i alet ettiler! Mynet gündeme getirmişti… Youtube reklamında kendisini görünce şaşkınlığını gizleyemedi

0

Mynet, Acun Ilıcalı, Candaş Tolga Işık, Burak Özçivit gibi birçok ünlünün görsellerini kullanıp bunları yapay zekayla ifade eden dolandırıcıların oyununu gündeme getirmişti. Dolandırıcılar, YouTube’da milyonlarca kişiye ulaşarak, ünlü isimlerin görüntü ve seslerini kullanarak söz konusu fonu övüyormuş gibi göstererek onlara “kolay para” teklifinde bulundu. Dolandırıcılar şimdi de gazeteci Cüneyt Özdemir’e kirli oyun oynamaya çalıştı!

REKLAMDA KENDİNİ GÖRDÜ

Yapay zekayla Özdemir’in sesi ve görüntüsü kullanılarak reklam oluşturuldu. YouTube’da yayınlanan o reklamda Cüneyt Özdemir’in de vatandaşları tuzağa düşürmeye çalıştığı ortaya çıktı. Özdemir son yayınında bu görüntüleri eleştirerek yapay zekanın tehlikesinden bahsetti.

“YÜKSEKLİKLE YAYINLIYORLAR”

Türkiye’de yapay zeka araştırma ve geliştirme çalışmalarının dolandırıcılar tarafından yürütüldüğünü söyleyen Özdemir, şöyle konuştu: “İyi gidiyorlar. İmajımı aldılar, sesimi sentezlediler. Akıllarında bir şey icat ettiler, yarattılar ve yayınlıyorlar.” ve tüm hızıyla reklamını yapıyor” dedi ve kendisine yapılan sahte reklamlara bakmasını sağladı.

“TAMAMEN AKILLI PAZARLAMA YÖNTEMİ”

Görüntünün çekildiği anın yapılan duyuruyla hiçbir ilgisinin olmadığını vurgulayan Özdemir, duyuru metnine dikkat çekti: “Zenginliğe giden yol: Sınırlı sayıda hisse, sen almazsan arkadaşın alacak” ve dedi ki, “Bu aptallar için bir pazarlama yöntemi. Ama o adam benim imajımı kullandı.”

“VİDEO PAYLAŞIMLARA YÖNLENDİRİLMİŞ GİBİ TAMAMLANDI”

Yapay zekayla oluşturulan görüntüleri gösteren Özdemir, şunları söyledi: “Böyle bir hisse senedini hiç bilmiyorum. Ama sanki bir hisse senedine gidiyormuşum gibi bir video doldu. Sonra beni bir siteye yönlendirdi. Orada savaş gemilerini gösteriyorum.” , numara yaptılar.” Çalışmanın ne kadar ileri düzeyde olabileceğini vurgulayarak devam etti.

2

“SİZİN BAŞINIZA DA OLABİLİR”

Üstelik Özdemir bu şekilde hedef alınan ne ilk ne de son kişi. Bu durumda olan başka gazetecilerin de olduğuna dikkat çeken Özdemir, herkesi şöyle uyardı: “Yarın bir gün sizin için bir şeyler yapabilirler. Daha profesyonel bir şeyler yapabilirler, farklı şeyler yapabilirler, sizi farklı konuşturabilirler. ” Diller.”

“Ben de ‘Twitter’da ne yazdığına değil, kimin söylediğine bakın’ dedim. Bakmayın bir daha ona! İnanmayın bile! Çünkü bu noktaya geldim. O adam benim sesimi, görüntümü alıp bir şeyler üretti. Ona bakıyorum ve ‘Bu ben değilim’ diyorum. ‘

Keşfetmek

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Erdoğan'dan ardı ardına sürpriz toplantılar!Erdoğan’dan ardı ardına sürpriz toplantılar!
Koltukta uyuyan kadına iğrenç taciz!  O anları kaydettiKoltukta uyuyan kadına iğrenç taciz! O anları kaydetti
Kızgın büyükanne ve büyükbabayı ayırmak zordu!  Olumlu sinyaller havada uçuyorduKızgın büyükanne ve büyükbabayı ayırmak zordu! Olumlu sinyaller havada uçuyordu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş