OpenAI, ChatGPT’nin yeni yapay zeka modelini duyurdu

0

OpenAI tarafından yayımlanan açıklamada GPT-4o'nun daha doğal insan-bilgisayar etkileşimine doğru atılmış bir adım olduğu ve modelin metin, ses ve görüntünün herhangi bir birleşiminden oluşan girdilerden çıktılar ürettiği belirtildi.

Basın bülteninde, modelin ses girişine tepki süresinin herhangi bir konuşmadaki insan tepki süresine benzer olduğu belirtildi ve GPT-4o'nun görüntüleri ve sesleri anlamada mevcut modellere göre daha iyi olduğu belirtildi.

GPT-4o ile tek bir yeni modelin metin, görüntü ve ses üzerinde uçtan uca eğitildiği ve yeni modelin, tüm giriş ve çıkışların aynı sinir ağı tarafından işlendiği ilk model olduğu iddia edildi.

Ayrıca Mac işletim sistemi için bilgisayar işlemleriyle entegre olacak şekilde tasarlanan yeni ChatGPT masaüstü uygulamasının hem ücretsiz hem de ücretli kullanıcılara sunulduğu açıklandı.

Öte yandan OpenAI'nin bugün düzenlediği tanıtım etkinliğinde modelin önceki modellere göre daha uygun fiyatlı olması nedeniyle ücretsiz olarak sunulacağı, ücretli GPT-4o kullanıcılarının ise daha fazla kapasiteye sahip olacağı belirtildi.

Yeni şablon birkaç hafta içinde ChatGPT'de kullanıma sunulacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antalya Haber Sunucu