Bildiğimiz cep telefonlarını unutmaya mı başlayalım? Apple Vision Pro, Humane AI Pin derken yeni teknoloji ‘yapay zeka telefonu’

0

ChatGPT, Humane AI Pin, Sophia robot ve daha fazlası… Hepsinin ortak bir yanı var: yapay zeka! ChatGPT, son yıllarda yapay zekaya sahip gelişmiş bir sohbet robotu olarak kendini kanıtladı. Humane AI Pin ise yapay zeka destekli bir telefon tasması olarak karşımıza çıktı. Robot Sophia Türkiye’de bir programa katıldı ve zekasıyla soruları yanıtladı! Peki bir sonraki adım ne olabilir?

Geleceği olur mu bilmiyoruz ama bildiğimiz cep telefonlarını unutturacak, hayatımıza girmeye başlayacak bir sorun var, yani yapay zekalı telefonlar…

“YAPAY ZEKA İÇİN TELEFON” YOLDA

Güney Koreli bir teknoloji üreticisinin yakın zamanda pazara sunacağı telefonun “yapay zekalı telefon” olacağı söyleniyor.

İddiaya göre bu telefon “AI telefonu” olarak pazarlanacak.

Doğal olarak bu telefon bir takım yapay zeka özelliklerini de beraberinde getirecek.

Şirketin ayrıca yapay zekanın ne kadar ciddi olduğunu göstermek için AI Phone ve AI Smartphone gibi isimler için ticari marka başvurusunda bulunduğu da iddia ediliyor.

GOOGLE, PIXEL 8 SERİSİ İLE “YAPAY ZEKA” DEDİ

ABD’li teknoloji devi Google da yapay zekayla donatılmış yeni Pixel 8 ve Pixel 8 Pro akıllı telefon modelleriyle akıllı saatini geçtiğimiz ay tanıtmıştı.

Şirket, çeşitli makine öğrenimi ve üretken yapay zeka modellerini cihaza doğal olarak getiren yeni mobil işlemcisi Tensor G3 ile Pixel serisini güçlendirdi.

VE DİĞERİ…

Google’ın yanı sıra büyük Android telefon üreticilerinin de “AI telefonlar” alanında atılımlar yapması bekleniyor.

Apple’ın bir süredir üretken yapay zeka üzerinde çalıştığı söyleniyor ve bu iddialar, gelişmiş yapay zekanın iPhone’lara dahil edilmesine yol açabilir.

Keşfetmek
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Türkiye'de bir ilk!  Hasta bu şekilde annesini ancak görebiliyorTürkiye’de bir ilk! Hasta bu şekilde annesini ancak görebiliyor
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan basın açıklamasıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan basın açıklaması
Pazar yerinde unutulan otomobili böyle kaldırdılarPazar yerinde unutulan otomobili böyle kaldırdılar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş