Threads Türkiye’de geçici olarak kapanıyor

0

Türkiye'de Facebook, Instagram, WhatsApp veya diğer Meta hizmetlerinin, diğer ülkelerde ise Threads'in kullanımı etkilenmeyecektir.

REKLAM

Meta çatısı altında faaliyet gösteren Threads, Rekabet Kurumu'nun aldığı karar nedeniyle 29 Nisan'dan itibaren Türkiye'de geçici olarak hizmet dışı kalacağını duyurdu.

Elon Musk'un Twitter'ı (X) satın almasının ardından faaliyete geçen başlıklar, kullanıcıların başına gelebilecek aksaklıkları en aza indirmek için gerekli adımları attıklarını söyledi.

Türkiye'de Facebook, Instagram, WhatsApp veya diğer Meta hizmetlerinin, diğer ülkelerde ise Threads'in kullanımı etkilenmeyecektir.

Rekabet Kurumu, Threads kararını şu şekilde gerekçelendirdi:

Mevcut sonuçlar bağlamında; Instagram ile Threads arasındaki veri aktarım mekanizması sonucu oluşabilecek veri birleştirme davranışlarının önlenmesi amacıyla geçici tedbirlerin alınmasına karar verilmiştir.

Ne olacak şimdi?

Türkiye'deki Threads kullanıcıları, Threads profillerini silmeden veya profillerini tamamen silmeden dondurabilecek.

Threads'in Türkiye'ye dönmesi halinde profillerini dondurmayı seçen kişilerin paylaşımları ve başkalarının paylaşımlarıyla olan etkileşimleri yeniden görülebilecek.

Profillerini devre dışı bırakan kişiler, Bilgilerini İndir aracı aracılığıyla diledikleri zaman gönderilerini indirebilecek ve mevcut içeriklerini saklayabilecekler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş