Rudy Guiliani, 148 milyon dolar ceza almasının ardından iflas başvurusunda bulundu

0

New York’taki iflas mahkemesinde Rudy Giuliani, 100 milyon ila 500 milyon dolar arasında borcu ve 1 ila 10 milyon dolar arasında varlıkları olduğunu söyledi.

REKLAM

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın kişisel avukatı Rudy Giuliani, hakaret davasında 148 milyon dolar para cezası aldıktan sonra iflas başvurusunda bulundu.

Giuliani, Donald Trump’ın 2020 başkanlık seçimini kaybetmesinin ardından Georgia’daki iki eski seçim çalışanını yanlışlıkla “dolandırıcılıkla” suçladı.

Yargılamayla sonuçlanan davada mahkeme, Rudy Giuliani’nin iki davacıya 148 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi.

Karardan iki gün sonra Giuliani, New York iflas mahkemesinde yaptığı açıklamada, 100 milyon ila 500 milyon dolar arasında borcu ve 1 milyon ila 10 milyon dolar arasında varlıkları olduğunu söyledi.

Artık Trump’ın avukatı olmayan Giuliani’nin sözcüsü, iflas başvurusunda bulunmanın kendisine 148 milyon dolarlık cezayla mücadele etmesi ve diğer alacaklılara adil davranılmasını sağlaması için zaman vereceğini değerlendirdi.

Sözcü Ted Goodman, “Kimse Giuliani’nin bu kadar büyük bir meblağ ödeyebileceğine makul bir şekilde inanamazdı” dedi. dedi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde iflas davaları bireylerin ve işletmelerin borçlarını silmelerine veya yeniden düzenlemelerine olanak tanıyabilir.

Benzer şekilde Giuliani’nin iflas başvurusu, kendisine karşı devam eden diğer tüm hukuk davalarını da durdurabilir.

Ancak bu, Rudy Giuliani’nin seçim çalışanlarına olan borcundan (148 milyon dolar) kurtulmasının önünü açmayabilir.

Çünkü hakimler, borçlu Giuliani’nin “kasıtlı ve kötü niyetli” hareket etmesi halinde saygısızlık cezalarının iptal edilemeyeceğine hükmetti.

Anne-kız davacı: İddianın ardından ölüm tehditleri aldık

İki eski seçim çalışanı Wandrea Moss ve annesi Ruby Freeman, Giuliani’nin seçmen sahtekarlığı yaptıklarını iddia etmesinin ardından tehdit bombardımanına uğradı.

Eski seçim çalışanı olan anne ve kızı, Giuliani’nin kendilerini hedef almasının ardından hayatlarından korktuklarını ve defalarca ölüm tehditleri aldıklarını söyledi.

Giuliani, 15 Aralık’taki duruşmada iddialarının iftira niteliğinde olduğunu kabul etse de mahkeme kararından sonra aynı iddiaları tekrarlayarak iki eski kampanya çalışanını ikinci bir dava açmak zorunda bıraktı.

Çarşamba günü görülen ikinci davada federal yargıç, Giuliani’nin mal varlığını saklamaya çalışma riski bulunduğu sonucuna vardı ve iki kadına derhal ödeme yapılmasını emretti.

Kadın avukat, Giuliani’nin iflas başvurusunun müvekkillerine olan borcunu ortadan kaldırmayacağını söyledi.

11 Eylül saldırıları sırasında New York’un belediye başkanı olduğu için “Amerika’nın Belediye Başkanı” lakaplı Rudy Guilani de çok sayıda ceza davasıyla karşı karşıya.

Trump’ın kişisel avukatı olan Giuliani, Trump’ı 2020’deki yenilgisinin ardından Beyaz Saray’da tutma çabalarına öncülük etti, sonuçlara itiraz etmek için başarısız davalar açtı ve kamuoyuna yaptığı açıklamalarda seçim sahtekarlığını kanıtlayacak delilleri olduğunu iddia etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş