Özgür Özel’in kardeşi Barış Özel CHP’li belediyeye isyan etti: “Böyle mi yöneteceksiniz İzmir’i?”

0

İzmir'de suya yüzde 45 oranında zam yapılması CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in kardeşi Barış Özel'i isyana sevk etti. Özel, Tunç Soyer'in yerine atanan Cemil Tugay başkanlığındaki İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni hedef alarak, “Türkiye'nin en pahalı suyunun fiyatına resmen iki kat artış var” diyerek tepki gösterdi.

İZMİR'DE SU YÜZDE 45 ARTTI

İZSU Genel Kurulu'nun Cuma günü yapılan olağanüstü toplantısında alınan kararla, su ve atık su fiyatlarına 0,5 metreküpten başlayan yüzde 45 oranında zam yapılması oy çokluğuyla kabul edildi. Karar 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olacak.

“SEÇİM SÖZÜ OLARAK VERİLMİŞTİ”

Bu yeniden lansman kararı Barış Özel'in tepkisine yol açtı. Tepkisini sosyal medyada dile getiren Özel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın seçim vaadi olarak su indirimi sözü verdiğini hatırlattı.

asdasd
Barış Özel

“HALK İÇİN BİR UTANÇTIR”

Özel mesajında ​​şunları yazdı: “İzmir'de suya indirim sözü seçim vaadi olarak verilmişken, seçimlerden sonra fiyatlardaki artış elektriğe yapılan artışın bile üzerinde. Bu resmen çifte artış. Türkiye için” en pahalı su. İzmir'i böyle mi yöneteceksiniz? İnsanlara ne yazık!” dedi.

Ekran görüntüsü 2024-06-30 110648

Gazeteci İsmail Saymaz, Özel'in paylaşımını aktararak şunları söyledi: “CHP lideri Özel'in kardeşi, İzmir belediyesini suya zam yaptığı için eleştiriyor.” Özel, Saymaz'a yanıt olarak, “Ben de bireyim ama araştırmak, saygı duymak mümkün olmadı. İzmir'de sudan ilk kez bahsetmiyorum.”

Ekran görüntüsü 2024-06-30 110638

NE OLDU?

Özgür Özel'in CHP'de liderliği devralmasının ardından Tunç Soyer'in yerine atanan Cemil Tugay, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

CT
Cemil Tugay

“SU FİYATINI KADEMELİ OLARAK İNDİRECEĞİM”

Tugay, seçim döneminde yaptığı açıklamada, İzmir'deki yüksek su fiyatlarına ilişkin şikayetlere ilişkin şunları söyledi: “İnsanlar haklı olarak şikayet ediyor. Ben de 'Ben de yavaş yavaş suyun fiyatını düşüreceğim' diyorum.” İzsu Genel Müdürü ile ilgili konuyu tartışmıştı:

“65 yaş üstü emeklilerimize 4 metreküp suyu tamamen ücretsiz vereceğiz. Bu 4 metreküp onların temel ihtiyaçlarını karşılıyor. Ayrıca yüzde 50 indirimli su vereceğiz. Yüzde 50'si doğrudan öğrencilere.”Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Milli Savunma Bakanlığı'ndan açıklama: 7 PKK'lı terörist öldürüldüMilli Savunma Bakanlığı'ndan açıklama: 7 PKK'lı terörist öldürüldü
Çeşme'de orman yangını anı kameraya yansıdı!Çeşme'de orman yangını anı kameraya yansıdı!
Muğla Milas'ta korkutan yangın!Muğla Milas'ta korkutan yangın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antalya Haber Sunucu