“Omurga tümörleri ciddi problemlere neden olabiliyor”

0

BirCtamam hastaBENk, gerekli tedavi yveyauygulanmayan önlemlerışık Durumun ciddi olması durumundaGLBENk problemBENsenin üzerindeCŞekerler. bu rahatlıkBENzlBENBerrakBENbulunan omurgaüMveyaonların yerlerindeGbronzlaşmışBENHAYIRBENkoyBEN ve uygun tedaviyi uygulayınBENHAYIRBENn hastaBENdokuzuncuSamın kalitesini artırmakBENkabul edilmişGbu evetveyaSıradaki: Ankara’daki Medicana Uluslararası Hastanesi’nde beyin ve sinir cerrahisi uzmanıBEN Profesör. Dr.Ali DalgiçmeOmurga tüMveyadevam etme hakkıBENMerak edilecek şeylerNepozitifBEN.

Omurga tüMveyaİki ana alt gruba ayrılırlarBENLBENsenin”

Omurga tüMveyaonların etkileriSduyu ve tedavinin disiplinler arası tedavisiBEN yakına gelNetalep edilen mGProf. Dr.Ali Dalgiçme, Omurga tüMveyar, birincil ve metastatik üaşağıdaki gibi iki ana alt gruba ayrılmıştır:BENLBENyorucu. birincil tüMveyar aynı omur kemiklerinden kaynaklanırBENerken, metastaz veüCudun mu?SB’yi alveyaışığında ortaya çıkmak Nekilometreİş TüMveyar omurgaya atlarBENve yapacağımGuyumak. birincil omurga tüMveyaOnların CveyaGünlüGiyi karakterli olduğunda (iyi huylu)metastazlar kveyaTü iyi huylu (kötü huylu) tüMveyar’den oluşurSuyumakdedi.

Profesör. Dr.Ali Dalgiçmeiyi ekveyaTü ılıman tüMveyar’nin haklarıBENEd Sbu ayrıntılarBEN paylaşmakSTBEN: “BENyihuylutüMveyar’ler genellikle yavaştırS BüEvetüben veGBilimde var. Bunlar omurlarGSahibim CStadyumun anatomik yapısıBENlarBEN etkileyebilir. omurgada kveyaTü ılıman tüMveyaonlar agresifüEvetüyiyebilir. EvetBEN şu anda Csahnedeki doku ve organlaraBENMayıs, uzakveyaBaşka bölgelere metastaz yapabilir. Genellikle saatBENzlBEN yayBENHadiGonun bilgisinde CDoku hasarına neden olabilir.

t omurgadaki birincilüMveyaSemptomlar: boyun, boyunBENrt ve güzel birGRBENSBEN

t omurgadaüMveyaProf., hastalıkların belirtileri hakkında da bilgi verdi. Dr.Ali Dalgiçme, omurganBENn birincil tüMveyayerler, yerlerSimin gveyakral boyun, sBENrt veya güzel aGRBENSBEN semptomları ele almakSGüç BüEvetüomurilik veya sinirveyakünde basBENBuna ne sebep oldu?Geğer o zaman EvetüRüdağıttımGsen, kas guçmakSüzldüğüm ve duyu kaybıBEN gibi belirtilerle kendini gösteriyor.veyaisteyebilir. Tedavi iseConların enerjisi tüMveyaRünotüEvetükldüğümneden olduGBu sonuçlar benzerCfaktöre giden okveyasenGBENSGüç Tümor, yalnızca izlenebilirGbenim gibi, cerrahi müsahale, kemoterapi, radyoterapi ve imüterapi değilveyanesnelerle bileüdaha da ileri gidebilirİfadeler kullandıBEN.

Omurgada metastatik hastalıküMveyar v’dirücudun diGBu Bveyaonun unsurlarından doğarBENve kanser hüakarsular omurgada biriktirilirSsonucu ortaya çıkarSSenGDalg’dan alıntılar:içme, Bu türtüMveyadaha CveyaGunlukla meme, aksiyonGyani, prostat, bveyameme kanseri gibi tümörlerin neden olduğuBENyorucu. metastatik tüMveyarler hBENzlBEN BüEvetüDüdin adamları veCSonuçlar daha dramatik. omurilik ve sinirveyakiler üzerindeki baskıBEN yapmak SburadanGRBENAçıkCidrar veyaİşkBENlamalarla ilgili sorunlarBENNeden olabilir . Tedavi iseConların inekleriGbenzer ama ondan farklıBENhedeflemek için caveyanelik ilaClar ve immüterapi değilveyaNesneleri de kullanBENOlabilmek. Ancak metastaz yapmaz.İş İLEüMveyaRü olan hastalarBENtedavi planlamasıBENHAYIRBEN ben bunu yaparkenSsistemik durum ve vücut performansıBENHAYIRBENn evetGdeğerlendirilmeli“Azizgibi konuSSen.

YapmakGtedavin var mıveyayöntemi belirlemek içinGdepremStarih verirCsenin”

YapmakGbronzlaşmışBEN ve sBENHAYIRBENToprakBENadamBENn hasta benCiçin en uygun tedaviCyeteneklerin belirlenmesinde kritik bir faktördür veyanem vardıGDalg bunun altını çiziyoriçme, omurganBENn birincil ve metastatik tüMveyaonların tanrılarıBENSBEN Fizik muayene, radyolojik muayeneveyaRüntüleme veveyaTestler (MRI, CT) ve muhtemelen biyopsi yapınBENeşitCABENTanı patolojik inceleme ile konur. bu günBEN Evetveyanesneler, tüMveyaRüntüRüHAYIRüboyutlarBENHAYIRBENomurilik ve sinir dokusu ile ilgiliSYahudi kişiüEvetüpotansiyeli belirlemekNeSBENhayattan veyanemi var. VEYArneGomurganın dışına çıkBENn birincil tüMveyacerrahi prosedürler birüdahale, tüMveyaRünotüEvetükldüğümşey, konum ve konumSimmine baGLBEN olarak planlandıBENyorucu. Cerrahi operasyonlar, tüMveyaRüetraftaBENAnladımGLBENklBEN arazilerBENkorumasıBEN ve omurganBENistikrarGöğle yemeğiBEN kapsamBENile doğruCeklemekSbüyüyor. Bu sayede sinirsel baskıBENSBEN azaltmakBENLBENSırasında aceleyleBENyokGRBENlarBEN hafifler ve fonksiyonel hareketlilik korunurevet demekveyazleri özböyle bittiBENüçüncüBEN:

MetastatiküMveyacerrahi müdahaleüeğer daha sonra veyaaynen öyleüMveyaRüHAYIR NeSağBENHAYIRBEN BENCEvet evetBENLBENyorucu. Bu doğruCeklemekShayatta kalamayacakGvakalar, tüMveyarkkütleyi azaltmakBENbenim gibiüSonraki kemoterapi veya radyoterapinin etkinliğiGSanatBENRBENLBENyorucu. Bu operasyonlar omurilik veya sinirlere baskı yapılmasını içerir.BENSBENHAYIRBEN ortadan kaybolduBENnehir, bveyasadece hastaBENyokGRBENlarBENHAYIRBEN Hastanın rahatsızlığını gidermek ve omurga hizalamasını korumak.BENdokuzuncuSamın kalitesini artırmakBENnehir hakkında veyao değilNeyorucu. Cerrahi ekibimle birlikte metastatik cerrahi de gerçekleştirdim.üMveyaHastalar en son cerrahi tedavi teknikleri kullanılarak özenle tedavi edilir. Sbu aradaüdamar odasıEvetyaklaşmakNeYorulduk. cerrahi müağrısı olan hastalarBENdokuzuncuSamın kalitesini artırmakBENRBENtedavinin başlangıcıSarBENSBENHAYIRBEN İçinde üEn yüksek seviyeye ulaşınSTBENMerak etmeBEN VEYACLBENYorulduk.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antalya Haber Sunucu