Müge Anlı’da kayıp olarak aranmıştı! Korkunç cinayetin davası başladı! “Eşiyle ilişkim olduğunu öğrendikten sonra…”

0

Müge Anlı’da günlerdir konuşulan Recep Arı cinayetiyle ilgili dramatik bir gelişme yaşandı. Bursa’nın Çataltepe İlçesi Kestel Mahallesi’nde Şubat ayında eşi Selma Arı ile tartıştıktan sonra av tüfeğini alarak ortadan kaybolan Recep Arı’nın cesedi, yaşadığı yere 5 kilometre uzaklıktaki Burhaniye ilçesi orman memuru mevkiinde vurulmuş halde bulundu. Ev. Ev. Olayın hemen ardından soruşturma başlatan jandarma ekipleri, cinayetin şüphelisi olarak Recep Arı’nın eşi Selma Arı ve arkadaşı Kadir Ilgız’ı gözaltına aldı. Müge Anlı ve Tatlı Sert’in programında iz bırakan olayla ilgili flaş bir gelişme yaşandı.

Olayla ilgili davanın ilk duruşması Bursa 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı. Duruşmada tutuklu sanık Kadir Ilgız, tutuksuz sanık Selma Arı, maktul yakınları ve tarafların avukatları hazır bulundu.

J

EŞİNİN DIŞARDA BAŞKA BİR HAYATI OLDUĞUNU SÖYLEDİ!

Duruşmada kendini savunan Selma Arı, eşi Recep Arı’nın dışarıda farklı bir hayat yaşadığını söyleyerek kendini savundu.

Eşinin cinayetine karışmadığını öne süren Selma Arı, şu ifadeleri kullandı:

“Eşimin öldürülmesiyle hiçbir ilgim yok. Tarımla uğraşıyoruz ve eşim kazandığı parayı alkollü içki mekanlarına bağışlardı. Aradığımızda ulaşamadık, dışarıda farklı hayatları vardı. Vur demeye devam ettim. Sabaha kadar eve gelmeyince ailesine onu arayıp bulmalarını söyledim. Kadir her zaman işimizi yapan ve bize destek olan biriydi. Kadir’le sadece telefonda konuştuk. Kaza günü annemin evindeydim ve Kadir’le mesajlaşıyorduk. Günün nasıldı? Ne yapıyorsun? Eşim gelip beni silahla vurdu, sonra korkutmak için tavana ateş etti. “Önce Kadir’i öldüreceğim, sonra seni öldüreceğim” dedi. Eşim eve geldiğinde oğlum koşarak aşağıya iniyordu. Oğlumu alıp kadın sığınma evine gittim. Birkaç gün sonra jandarma bana kocasının ortadan kaybolduğunu söyledi. Karımı öldürmekten suçlu değilim, sadece küfür ediyordum. Kadir’le konuşmamızda eşimin üzüleceği hiçbir şey olmadı. “Eğer kızacak bir şeyi olsaydı beni tavandan değil kafamdan vururdu.”

aa

“MESAJLARI GÖRÜNCE ÇOK SİNİRLENDİ!”

Tutuklu olarak yargılanan Kadir Ilgız, duruşmadaki savunmasında, Recep Arı’nın mesajlarını görünce sinirlendiğini ifade etti.

Ilgız savunmasında şu ifadeleri kullandı:

“Suçlamaları kabul etmiyorum, kasten cinayet işlemedim. Böyle bir kazanın olmasını hiç istemezdim. Recep Arı hemen geleceğimizi söyleyince ilerlemek zorunda kaldım. Hoş bir sohbetle siteye vardık. Araçtan silahını çıkarıp ayaklarıma ateş etmeye başladı. “Karımla nasıl ilişkiye girebilirsin?” Çığlık atıyorum. Elinde bıçakla üzerime gelmeye başladı. Bıçağı alıp ormana attım. “Seni kimsenin bulamayacağı bir yerde öldüreceğim” dedi. Ona bunun düşündüğü gibi olmadığını, normal bir kısa mesaj olduğunu söyledim. Gerekirse köyü terk edeceğimi söyledim. Bana taş attı ve kemerimdeki silah düştü. Üstüne yattım ve silahı görmesin diye onu göğsümle saklamaya çalıştım. Arabadan tüfeği alıp bana doğru geldiğinde korktum. Korkuyla kemerimdeki silahla ateş etmeye başladım. O korkuyla boş şarjörle bile atış yapmaya çalıştım. Doktora gittiğimde bıçaklandığımı kimseye söylememesi gerektiğini söyledim. Kimseyle romantik bir ilişkim olmadı. Selma Arı ile normal günlük sohbetlerden konuşuyorduk. “Selma’dan çok 6 yaşındaki oğluyla konuştum.”

1001

Kadir Ilgız, “Recep Arı’yı ​​öldürmeye niyetim yoktu” dedi. Akşamları onu içkihanelerden sarhoş halde eve getirirdim, sonra istersem onu ​​öldürebilirdim. Onu defalarca evine götürdüm, sadece ailesi değil, köy de buna şahittir. “Pişmanlık duydum ve jandarmayı cesedin bulunması için bölgeye yönlendirdim” dedi.

Mahkeme heyeti, Kadir Ilgız’ın tutukluluğunun devamına ve Selma Arı hakkında adli kontrol tedbirinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

0800

NE OLDU?

Bursa’da kaybolan Recep Arı, 5 gün sonra evinin 5 kilometre uzağındaki ormanda köylüler tarafından öldürülmüş halde bulundu. Bu konuyla ilgili yapılan açıklamada, Arı’nın cebinde 4 bin 500 TL olduğu ancak cep telefonunun bulunmadığı belirtildi. Arı’nın cansız bedeni savcılıktaki incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Olayın hemen ardından soruşturma başlatan jandarma ekipleri, cinayetin şüphelisi olarak Recep Arı’nın eşi Selma Arı ve arkadaşı Kadir Ilgız’ı gözaltına aldı.

Jandarma Komutanlığı’ndaki sorguda Kadir Ilgız ve Selma Arı bir süre susma hakkını kullandı, ardından dikkat çekici bir itirafta bulunuldu.

“EŞİYLE BİR İLİŞKİM OLDUĞUNU ÖĞRENDİĞİNDE…”

Selma Arı ile ilişkisi olduğunu iddia eden Kadir Ilgız, olayın Recep Arı’nın kendisini öğrenmesi üzerine çıkan tartışma sırasında meydana geldiğini iddia etti.

Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsi işlemlerinin ardından Recep Arı’nın naaşı ailesine teslim edilerek af dilemek üzere babasının Çataltepe Mahallesi’ndeki evine götürüldü. Daha sonra Recep Arı’nın naaşı, Çataltepe mezarlığında kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları içinde defnedildi.

Günün magazin olayları
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Son hali şaşırttı!  yıllara teslim oldum Son hali şaşırttı! yıllara teslim oldum
'Modellerin Kraliçesi' son görünümüyle şaşırtıyor! "Kendi adına üzüldü"‘Modellerin Kraliçesi’ son görünümüyle şaşırtıyor! “Utanmak”
Ayna karşısında poz verin!  Herkes aynı yorumu yaptıAyna karşısında poz verin! Herkes aynı yorumu yaptı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş