İstanbul’un tarihi simgelerinden… Restorasyonu devam eden Haydarpaşa Garı’nın son hali havadan görüntülendi

0

Kadıköy'de bulunan tarihi Haydarpaşa Garı, 28 Kasım 2010'da çıkan yangın nedeniyle çatısının hasar görmesinin ardından restorasyon aşamasına girdi. Kadıköy Belediyesi, Ferrovie dello Stato Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan restorasyon projesini aslına sadık kalarak onayladı. tarihi istasyonun orijinal hali. Anıtlar Müdürlüğü'nün onayladığı proje doğrultusunda binanın tamamının restore edilmesine karar verildi. Bu amaçla çalışmalara 2016 yılında başlandı. 2016 yılında başlanan Haydarpaşa Garı'nın restorasyonunda son aşamaya gelindi. Binanın çevresini kaplayan çatı kaplamalarının bir kısmının kaldırıldığı tespit edildi.

BAKAN URALOĞLU: “2024 YILINDA TAMAMEN HAZIR OLACAK”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, geçen yıl temmuz ayında Haydarpaşa Garı ve bölgedeki Arkeopark alanında yürütülen restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyerek, şunları söyledi: “Tarihi dokuya zarar vermeden çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. 2010 yangınında ise 2024'te tamamen hazır olacağız.” “açıkladı.

_71778 (3)

Restorasyon çalışmaları devam eden Haydarpaşa Garı'nın yeni durumu drone ile görüntülendi. (DHA)

_71778 (4)

_71778 (5)

_71778 (6)

_71778Bu içerik Hande Dağ tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
AVM'de küfür ederken peçesini açıp yumruk attı.AVM'de küfür ederken peçesini açıp yumruk attı.
İmamoğlu'ndan mülteci sayısına ilişkin bakanlığa yanıt: Bazıları rakam veriyor ama onlar da inanmıyorİmamoğlu'ndan mülteci sayısına ilişkin bakanlığa yanıt: Bazıları rakam veriyor ama onlar da inanmıyor
Ona bağırsalar bile “Durun, yapmayın” diye bağırsalar da… Eski sevgilisini öldürüp intihar etti

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antalya Haber Sunucu
meritking