Günlük kiralık evde ölüm randevusu! Cinayet anını anlattı, ifadeler kan dondurdu

0

Bahçelievler'de günlük kiralık dairede öldürülen ve cesedi apartmanın çatlağı arasına atılan Murat Arpapay'ın cinayetiyle ilgili soruşturma tamamlandı. Bakırköy Savcılığı'nın hazırladığı iddianamede 27 Temmuz 2023'te Bahçelievler'de yaşanan olay anlatıldı.

İddianamede, kaza günü bir kişinin merdivenlerde ölü bulunduğu haberi üzerine soruşturma başlatıldığı belirtiliyor. İddianamede, merdiven boşluğunda bulunan kişinin daha sonra Murat Arpapay olduğunun belirlendiği, yapılan otopsi incelemesinde Arpapay'ın ellerinin bileklerinden bağlı olduğu, kafasında ve sırtında darp izlerinin bulunduğu belirtildi. . Olayla ilgili incelenen güvenlik kamerası görüntülerinde, Arpapay'ın 26 Temmuz'da yanında bir kadınla birlikte binaya girdiği, kadının aynı gün binadan çıktığı ancak daha sonra 3 şüpheli kişinin binaya girdiği belirlendi. . İddianamede ayrıca Murat Arpapay ile birlikte binaya giren kadının Muhterem Perçikli olduğu açıklandı.

“MERA'YA YERLEŞTİRDİĞİ ETER İLE MURAT'IN AĞZINI KAPATTI”

Sanık Muhterem Perçikli, olayla ilgili ifadesinin yer aldığı iddianamede şunları söyledi: “Ölen kişiyi tanımıyorum. Kazadan yaklaşık bir hafta önce Serpil Demir beni Şirinevler'de bir bara götürdü. Burada beni Azad, Fatih ve Doğan isimli kişilerle tanıştırdı. Azad beni zengin, orta yaşlı bir adamla tanıştırmak istediğini söyledi. Bu kişiyle internet üzerinden tanıştığını ve kendisini kadın olarak tanıttığını anlattı. Birkaç gün sonra Murat'la barda buluştuk. Azad, Doğan ve Fatih de aynı barda bizi izliyorlardı. Murat içki içtikten sonra eve döndü. 26 Temmuz'da Serpil ve Azad'ın daha önce kiraladıkları günlük daireye gittik. Murat apartmana geldiğinde Serpil, Doğan ve Fatih evdeydi, Azad yoktu. Fatih ve Doğan, Murat'a saldırdı. Doğan, bir beze döktüğü eterle Murat'ın ağzını kapattı. Murat direndiği için Fatih ve Doğan'a dayak attı. Ellerini plastik kelepçeyle arkadan bağladılar. Fatih'in elinde şırınga gördüm. Murat'a iğneyi yapmaya çalıştı. Serpil ve ben korktuk ve diğer odaya gittik. Bir süre sonra odadan çıktığımızda Murat hareketsiz yatıyordu. Fatih ve Doğan, “Kimseye bir şey söylersen sonun böyle olur” dedi. Sürekli telefon aldığım için oradan ayrılıp işe gittim. İşten sonra arkadaşım Serpil'le buluştum. “Serpil, adamın öldüğünü ve cesedi üst kattaki merdivenlerde bıraktıklarını, Fatih ve Doğan'ın Kıbrıs'a kaçtığını, onlar evdeyken Azad'ın maktulün evindeki yüklü miktardaki parayı aramaya gittiğini anlattı. dedi.

PARAYI ALAMADI

Azad'ın evde para bulamadığını da söyleyen Perçikli, şunları söyledi: “Birkaç gün sonra Azad beni ve Serpil'i Pendik'e götürdü. Peki polis beni yakalasaydı o kişiyle internette tanıştığımı Şirinevler'de tanıştığımı söylememi isterlerdi ama ben kişiyi bırakıp eve gittiğimde kişi beni eve kadar takip etti ve o da içeri girdi ev ve kapıyı kapattı. “Bir avukat tutacağını söyledi ve eğer birine söylersem beni öldürmekle tehdit etti” dedi.

Sanık Serpil Demir, savunmasında şunları söyledi: “26 Temmuz'da kiraladığımız günlük kiralık daireye gittik. Ardından Fatih, Doğan ve Azad geldi. Tatil için Kıbrıs'a gideceklerini ve vedalaşmaya geleceklerini söylediler. Eve başka kimse girmedi ve çıkmadı. Muhterem akşam saat 20.00 sıralarında işe gitmek üzere evden ayrıldı. Saat 4.30 sıralarında Fatih ve Doğan'la birlikte evden çıktık. Murat Arpapay'ın nerede, nasıl öldürüldüğünü görmedim. “Benim olayla hiçbir ilgim yok” dedi.

beceriksiz

İddianamede, şüpheliler Fatih Erginoğlu ve Doğan Sarıyıldız'ın 27 Temmuz'da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne girdiği ve haklarında yakalama kararı çıkarıldığı belirtildi. İddianamede ayrıca Azad lakaplı bir diğer sanık Ersen Başak'ın Gürcistan'a gittiği ve hakkında kırmızı bültenle arama kararı çıkarıldığı belirtiliyor.

İddianamede, tüm sanıkların Azad lakaplı Ersen Başak'ın talimatıyla önceden anlaşma yaptıkları, mağduru olayın meydana geldiği daireye götürdükleri, zorla etkisiz hale getirdikleri ve evini soymak için birlikte hareket ettikleri belirtiliyor. kurbanın ölümü.

20 YILDAN 25 YILA HAPİS CEZASI İSTİYORUZ

İddianamede Doğan Sarıyıldız, Ersen Başak, Fatih Erginoğlu, Muhterem Perçikli ve Serpil Demir “birden fazla kişinin bulunduğu evi yağmalamaya teşebbüs” suçundan 2 yıl 6 aydan 11 yıl 3 aya kadar hapis cezasına çarptırıldı. Sanıkların önümüzdeki günlerde “olası kasten adam öldürme” suçundan 20 ila 25 yıl hapis cezasına çarptırılmaları istendi.

fdsfsaf

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTIĞI VİDEO YAYINLANDI

Öte yandan Muhterem Perçikli, cinayetten birkaç gün sonra şunları söyledi: “Ben de bu kadar kötü olmak istemedim. Ama insan yok olduğunda kaybedecek hiçbir şeyi kalmaz ve kaybedecek hiçbir şeyi olmayan kadın her şeyi yapabilir.” Mağdurun annesi Şefika Arpapay'ın avukatlarından Burak Mert Aktaş, hazırlanan iddianameyi değerlendirerek şunları söyledi: : “Mağdur Murat Arpapay, sanıklar tarafından boğularak öldürüldü. Bu durumda suça karışan kast türünün olası kasttan ziyade doğrudan kast olduğuna inanıyoruz. Dava dosyasına bakıldığında tüm sanıkların bu suçu düşünce ve eylem birliği içerisinde işledikleri ve mağdurun ölümünün önceden tasarlanmış bir süreç sonucunda meydana geldiği anlaşılmaktadır. Üç sanık hâlâ yurt dışında serbest. Kaçak sanıkların bir an önce yakalanıp Yargıtay'a teslim edilmesi yönünde yürütülen çalışmaların bir an önce olumlu sonuç vermesini umuyoruz” dedi.

beceriksiz

Avukat Can Akşahin, şunları söyledi: “Planlı bir şekilde işkence yaparak kasten öldürme eyleminin gerçekleştiği açıktır. Mahkemenin yürüteceği yargılamada sanıkların kasten adam öldürme suçundan cezalandırılması için her türlü çabayı göstereceğiz” dedi.

(IHA)
Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Önemli bir figür olacaktı... Luna El Shibil öldüÖnemli bir figür olacaktı… Luna El Shibil öldü
Seçil Erzan davasında önemli gelişme: Bu yöneticilere yönelik suçlamalara ilişkin takipsizlik kararı!Seçil Erzan davasında önemli gelişme: Bu yöneticilere yönelik suçlamalara ilişkin takipsizlik kararı!
İmza teklifi İyi Parti'nin “Bozkurt” imza önerisi TBMM'de

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antalya Haber Sunucu