FETÖ’ye yönelik “Kıskaç-18” operasyonlarında 90 şüpheli yakalandı

0

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, son 4 günde 17 ilde FETÖ'ye yönelik “Pinch-18” operasyonlarında 90 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın paylaştığı bilgiye göre, Emniyet İstihbarat Genel Müdürlüğü, KOM Müdürlüğü ve TEM Daire Başkanlığı koordinasyonunda; İl Emniyet Müdürlükleri TEM ve KOM tarafından yürütülen çalışmaların ardından; Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Bitlis, Denizli, Edirne, Gaziantep, Giresun, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kütahya, Malatya, Şanlıurfa ve Tekirdağ'da FETÖ'ye yönelik “Pinch-18” operasyonları düzenlendi.

4 günde 90 şüphelinin yakalandığı operasyonlarda; Sözde “polis güvenlik yapısı, gizli mahkeme yapısı ve mevcut yapı” içerisinde faaliyet gösterdiler, umumi telefonlar aracılığıyla haberleştiler ve örgüt içindeki sorumlu kişilerle iletişim halinde oldular, örgütün “Görünmez ev” adını verdiği hücrelere saklandılar. İfade ve kimliklerde adı geçen şahısların FETÖ soruşturması kapsamında kesinleşmiş hapis cezası ve sabıka kaydının olduğu tespit edildi. Operasyonlar sonucunda büyük miktarda döviz ve Türk lirasının yanı sıra çok sayıda dijital materyal ve organizasyonel belge ele geçirildi.

3

4

Bu içerik Taner Şahin tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Arabası ve silahıyla manşetlere çıkan hakim hakkında işlem yapıldıArabası ve silahıyla manşetlere çıkan hakim hakkında işlem yapıldı
Ambulans şoförü kadın avukatı engelledi!  Doktor arabada kardeşine çarptı: Elini cama soktu...Ambulans şoförü kadın avukatı engelledi! Doktor arabada kardeşine çarptı: Elini cama soktu…
3 çocuğunu vahşice öldürdü, sözleri tüyler ürpertti!  3 çocuğunu vahşice öldürdü, sözleri tüyler ürpertti! “Bıçağı gördüğümde…”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antalya Haber Sunucu
meritking