Depremde 35 kişinin yaşamını yitirdiği Ezgi Apartmanı davasında savcılıktan kırmızı bülten talebi!

0

Kahramanmaraş’ta zemin kattaki pastanede 40 santimetre çapındaki sütunun kesilip depremin ilk saniyelerinde çökerek 35 kişinin hayatını kaybettiği öğrenilen Ezgi Apartmanı, firari Sami Kervancıoğlu (58) ve Mustafa Pekel (48) ile pastane iç mimar Ertan D. (52), “kasten öldürme ve olası kastla yaralama” suçundan 876 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılırken, gözaltına alınan memur teknisyen Mehmet T. (60) ile tutuklu olmayan müteahhit Yakup A. (82) “kasten taksirle ölüm ve yaralama” cezasına çarptırıldı. suç”.

Davada sanıkların avukatı Ersan Şen olurken, sosyal medyadan yapılan talep ve çağrılar üzerine mağdur ailelerinin avukatı Rezan Epözdemir oldu. Dünkü duruşmada hazır bulunan tüm sanıklar dinlendi. Bugünkü duruşmada tüm sanıklar ve tanıklar dinlendi.

DEPREM SIRASINDA-35-HAYAT-GİTTİ-KOLON-KES-KES-E_19709 (1)

AİLELER TEPKİ GÖSTERDİ

Duruşmada çapraz sorgular da yaşansa da taraflar arasında zaman zaman sert tartışmalar yaşandı. Bu nedenle duruşma ertelendi. Kolonlarını kestikleri iddia edilen firari sanıkların avukatı Ersan Şen, duruşma salonunda ailelerden tepki aldı.

DEPREM SIRASINDA-35-HAYAT-GİTTİ-KOLON-KES-KES-E_19709

SAVCI KIRMIZI BÜLTEN İSTEDİ

5 sanıklı davada savcı, firari sanıklar Sami Kervancıoğlu ve binanın altında yer alan Kervan pastanesinin sahipleri Mustafa Pekel hakkında kırmızı bülten çıkarılmasını talep etti. Davada gözaltına alınan zanlının tutukluluk halinin devamına karar verildi.

ChefGPT
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Erdoğan'dan yoğun diplomatik trafik!Erdoğan’dan yoğun diplomatik trafik!
Tokat'ta heyelan köyü ikiye böldü!Tokat’ta heyelan köyü ikiye böldü!
Ekrem İmamoğlu'ndan Murat Kurum'a yanıt: Çok acemice sözlerEkrem İmamoğlu’ndan Murat Kurum’a yanıt: Çok acemice sözler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antalya Haber Sunucu