Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde meslek yüksekokulunun temeli atıldı

0

Çerkeş-Kızılcahamam Karayolu İstasyon Mahallesi'nde gerçekleştirilen temel atma töreninde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi burada yaptığı konuşmada önemli bir güne tanıklık ettiğini söyledi.

Yükseköğretim kurumlarının etkisinin ilçelere de yayıldığını belirten Çiftçi, şöyle konuştu: “Geleceğe yatırım yapmak istiyorsak, savaşta olsak bile eğitimden asla geri adım atmamalıyız. İnsan sermayesini artırmalıyız. Bu nedenle ülkeyi her açıdan kalkındıracak yatırımların en önemli unsuru eğitime yapılan yatırımlardır” dedi.

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, meslek okulu serüveninin 2016 yılında başladığını belirterek, şöyle konuştu: “2014 yılında belediye başkanı olduğumuzda ilçe halkı şöyle dedi: 'Çerkeş'ten iki şey istiyoruz. Biri doğalgaz, diğeri üniversite. Çerkeş meslek yüksekokulunun açılışı.' Allah'a şükür başkanımız.” “Recep Tayyip Erdoğan'ın, tüm AK Parti teşkilatının ve Çerkeşli hemşehrilerimizin sayesinde doğalgazımızı ve üniversitemizi Çerkeş'e kazandırdık.” dedi.

Programa katılan Vali Mustafa Fırat Taşolar, AK Parti İl Başkanı Koray Erdoğan, Çerkeş Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu ve işadamı Namık Tanık, üniversitenin Çerkeş'e hayırlı olmasını dileyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından dua edilerek binanın temeli atıldı.

Yüksekokul binası 3 kattan oluşsa da içerisinde 10 derslik, 10 çalışma ve araştırma laboratuvarı, 1 bilgisayar laboratuvarı, 140 kişilik konferans salonu, servisler, kantin, kantin ve idari ofisler bulunmaktadır.

Programa Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, Atkaracalar Belediye Başkanı Harun Oflaz, Kızılay Çankırı Şube Başkanı Ahmet Ulusoy, kurum başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antalya Haber Sunucu