Camide içki şişesiyle fotoğraf paylaşmıştı! Cezası belli oldu

0

Safa Yasin Ö. (19), camide içki şişesi ile fotoğraf çekip sosyal medyadan paylaştı. Polis tarafından tutuklanan Safa Yasin Ö., hakim karşısına çıktı. Anadolu 3. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Safa Yasin Ö. Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Duruşmada taraf avukatları da hazır bulundu.

“GERÇEKLEŞTİRDİĞİM EYLEM NEDENİYLE ÇOK FAZLA PİŞMANIM”

Duruşmada savunma yapan sanık Safa Yasin Ö., “Ben eylemin neticelerini öngöremedim. Buralara kadar geleceğini düşünmedim. Paylaşım yaptığım uygulama çok az sayıda Türk’ün yer aldığı, genellikler gayri Müslim ve sol kesimin ağırlıkta olduğu kullanıcıların bulunduğu yerdir. Bu paylaşımla halkı kim ve düşmanlığa tahrik etmek istemedim. Gerçekleştirdiğim eylem nedeniyle çok fazla pişmanım. Eylemim halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama sonucuna bir diyeceğim yoktur. Bundan dolayı çok pişmanım. Ailemde manevi olarak çok fazla yıpranmıştır. Bundan sonraki hayatımda bırakın bu tarz bir paylaşımı sosyal medyada yapmayı, normal hayatımda bile bu tarz bir paylaşımı sözel olarak yapmayacağımı, azınlıkta kalmış bile olsa herhangi bir kesimin dini değerlerini aşağılamayacağıma dair mahkemenize söz veriyorum. Herhangi bir kimsenin dini değerine aşağılamayacağıma dair sözümü yinelemek istiyorum” dedi.

640x360

Cumhuriyet savcısı sanığın cezalandırılmasını istedi. Kararını açıklayan mahkeme “halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” suçundan 7 ay 15 gün hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi. Ayrıca sanık hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ve kararla birlikte tahliyesine hükmedildi.

İDDİANAME

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede şüpheli Safa Yasin Ö. hakkında “Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” ve “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçlarından 1 yıl 6 aydan 4 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep edilmişti.

(DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Korkunç olay! 7 yaşındaki çocuk bir an da yola fırlayınca... O anlar kameradaKorkunç olay! 7 yaşındaki çocuk bir an da yola fırlayınca… O anlar kamerada
'Kesinlikle nefes aldırmayacağız'‘Kesinlikle nefes aldırmayacağız’
Meral Akşener’den Erdoğan’a ‘ittifak’ yanıtı! ‘Gelin siz de aynı bizim gibi…’Meral Akşener’den Erdoğan’a ‘ittifak’ yanıtı! ‘Gelin siz de aynı bizim gibi…’

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş