‘Bugün itibarıyla tek düşünmemiz gereken şey…’

0

İYİ Parti Ekonomi Politikası Genel Başkanı Bilge YılmazYerel seçimlere sayılı günler kala partisinin İstanbul adayı olduğu yönündeki suçlamalara yanıt verdi.

Gazeteci İsmail Saymaz’a konuşan Bilge Yılmaz, şunları söyledi: “Böyle bir şey yapacağımı sanmıyorum. Halk arasında popüler olabilirim ama bu benim belediye başkanı adayı olmamı gerektirmiyor. “Kaçmak istemiyorum ve kararım kesindir.” Şu ifadeleri kullandı:

Seçim sonrası Ankara’da kiraladığı evi bırakıp kıyafetlerinin bir kısmını parti binasına koyduğunu söyleyen Yılmaz, bunun kalıcı bir çözüm olmadığı için kıyafetlerini ABD’ye taşıdığını söyledi.

SESSİZLİĞİ KIRDI: ‘SATILDI’

Yılmaz’ın açıklamaları sosyal medyada geniş yankı buldu. Yılmaz son olarak tartışmalara sosyal medyadan yaptığı paylaşımla yanıt verdi.

“Dün bazı medyada gazeteci Ho Ho, İsmail Saymaz’a verdiğim röportajın çok abartılı şekilde yorumlandığını gördü. “Son zamanlarda sıklıkla karşılaştığımız yanlış anlamaların ve medya manipülasyonlarının önüne geçmek için bu vesileyle bir açıklama yapma ihtiyacı hissettim.” Yılmaz şunları söyledi:

“Öncelikle 3-6 Mart tarihleri ​​arasında benim aldığım pozisyon kamuoyu tarafından bilinmektedir. İYİ Parti’nin Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığını onaylamasını ve 7 başkan yardımcılığı teklifiyle seçime katılmasını onaylamadım. Bunun hem partimizi hem de ittifakımızı zayıflatacağını düşündüm.

Ancak Aralık ayında yapılan Genel Yönetim Kurulu toplantısı öncesinde İYİ Parti’nin seçimlere bağımsız olarak katılması gerektiğini ancak muhalefetin yararına iletişim kanallarının açılması gerektiğini belirtmiştim. Güçlü muhalefet partileriyle güçlü bir muhalefetin mümkün olacağına inanıyorum ve muhalefette kurulacak ittifakın birbirinin kanunlarına saygılı aktörler arasında simetrik bir şekilde müzakere edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Öte yandan fırsat buldukça partimizin kurumsal yapısındaki aksaklıkları öne çıkarmaya çalıştım.”

“DÜŞÜNMEMİZ GEREKEN TEK ŞEY…”

“Ancak bugünden itibaren düşünmemiz gereken tek şey, Cumhuriyetimize yönelik tehditlere karşı koyabilecek ve bir sonraki genel seçimlerde ayakta kalabilecek kurumsal muhalefetin seçimlerden olabildiğince güçlü çıkmasını sağlamaktır.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antalya Haber Sunucu