“Bölgeyi teröristlerden tamamen temizleyeceğiz” – Son Dakika Haberleri

0

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Güler, Politico dergisine röportaj verdi.

Bakan Güler, NATO'ya ilişkin ise şunları söyledi: “Türkiye'nin güvenilmez olduğu iddiasını kesinlikle reddediyoruz; 32 müttefikin bir arada olduğu bir ortamda, her konuda aynı görüşte olmak düşünülemez. Türkiye'nin şu ana kadar aynı algısı vardı (“Karadeniz'in stratejik bir savaş alanına dönüşmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

Türkiye'nin “yerli ve yerli üretime dayalı tam bağımsız bir savunma sanayii yaratarak ülke ekonomisini güçlendirerek Türkiye'nin bağımsızlığına katkıda bulunmayı” hedeflediğini kaydeden Güler, söz konusu teknolojilerin kara araçlarından deniz ve insansız hava araçlarına, helikopterlere kadar geniş bir yelpazede yer aldığını söyledi. akıllı silah ve mühimmattan füzelere kadar hava savunma ve elektronik harp sistemlerine kadar uzanan bir yelpazenin bulunduğunu ve bunların birçok ülkeye ihraç edildiğini söyledi.

“Bölgeyi tamamen teröristlerden temizlemeye kararlıyız”

Güler, şu mesajı verdi: “Irak ve Suriye sınırımız boyunca 30-40 kilometre derinliğinde bir güvenlik koridoru oluşturup bölgeyi tamamen teröristlerden temizlemekte kararlıyız. Son terörist etkisiz hale getirilene kadar operasyonlarımıza devam edeceğiz.”

“Avrupa-Atlantik bölgesinin en etkili güvenlik örgütü NATO’dur”

Avrupa Birliği üyesi müttefiklerin “NATO güvenlik şemsiyesi dışında” alternatif arayışının ittifakın birlik ve beraberliğine zarar vereceğini vurgulayan Güler, şöyle konuştu: “Avrupa-Atlantik bölgesindeki en etkili güvenlik örgütü NATO'dur. Güvenliğinizi artırmak için daha fazla eğitim gereklidir. “Öyle olmadığını düşünüyoruz.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antalya Haber Sunucu
meritking