81 yaşındaki ABD Başkanı Biden, Trump’ın akıl sağlığıyla dalga geçti

0

Özel bir partide hem Başkan Biden’ın hem de rakibi Trump’ın ileri yaşlarıyla alay edildi.

REKLAM

ABD Başkanı Joe Biden Cumartesi günü, 1880’lerde başlayan bir Washington geleneği olan Gridiron Club yemeğinde yaptığı konuşmada, seçimdeki rakibinin zihinsel istikrarı hakkında şaka yaparak eski Başkan Donald Trump’a meydan okudu.

Biden, siyasetçilerin ve gazetecilerin de yer aldığı bu özel, resmi davete, 2018’deki eski Başkan Donald Trump’tan bu yana ilk kez bizzat katıldı.

Basına kapalı yemekte Biden, İrlanda Başbakanı Leo Varadkar, Amazon kurucusu ve Washington Post sahibi Jeff Bezos ve ABD’deki işlerini ele aldı. yasaklanmış olabilir Aralarında üst düzey TikTok yöneticisi Shou Zi Chew’in de bulunduğu 650’den fazla konuğun önünde konuşan Biden, şunları söyledi: “Adaylardan biri başkan olamayacak kadar yaşlı ve zihinsel olarak uygun değil. Diğeri de benim.” Dedi.

Biden, konuşmasının ardından kürsüden inerek gazetecilerle selfie çekti ve bir konuğun annesini aradı.

Demokrat valinin yaşıyla ilgili şaka

Yemekte ayrıca Demokrat Partiyi temsilen Michigan Valisi Gretchen Whitmer ve Cumhuriyetçi Partiyi temsilen Utah Valisi Spencer Cox da konuşma yaptı.

48 yaşındaki Cox, başkanlık adaylığını 2052’de açıklayacağını söyledi ve o dönemde hem Biden’dan hem de Trump’tan daha genç olacağı konusunda şaka yaptı.

Hicivli şarkılar ve skeçlerin seslendirildiği yemekte Beatles’ın çaldığı “Altmış Dört Yaşımdayken” şarkısı Biden ve Trump’ın yaşı nedeniyle alay konusu oldu.

81 yaşındaki Biden, geçtiğimiz günlerde bu yılki başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti’nin adaylığını garantiledi.

Biden, kampanyası sırasında seçmenleri ikna etmeye, düşük onay oranlarını artırmaya ve tekrar aday olamayacak kadar yaşlı olduğuna dair endişeleri gidermeye çalıştı.

Kasım ayındaki rövanş maçında ikinci rakibi olacak Trump 77 yaşında.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş